Xbox One X’in Tam Başarı Sağlayamayacağı Söyleniyor

Konsol dünyası ile alakalı olarak yaptığı tahminler ve de yorumlarla tanınmayı başaran David Pachter’e göre Microsoft şirketinin yeni 4K desteğine sahip konsollarından Xbox One X, istenmekte olan başarıya
kesinlikle ulaşamayacak.

Kasım ayında bugüne kadar görülmemiş bir donanıma sahip olarak piyasaya sürülecek olan Xbox One X için ilginç bir yorum da, konsol dünyasıyla ilgili yaptığı analizlerle tanınan Michael Pachter’dan geldi. Pachter’a göre konsolun PlayStation 4 karşısında hiçbir şansı yok.

Pachter’e göre Xbox One X’in başarısız olmasını sağlayacak olan temel etken, fiyat etiketinin PlayStation 4’ün tam iki katı olması. Zira kendisi bu paraya PlayStation 4 ve birkaç oyun satın almanın çok daha mantıklı bir seçenek olduğunu düşünüyor.
Pachter, “Xbox One X’in başarılı olabileceğini ya da istenen satış rakamlarına ulaşabileceğini hiç zannetmiyorum çünkü fiyatı PlayStation 4’ün tam iki katı. İnsanların yoğun olarak konsol satın aldığı yılbaşı dönemlerinde PlayStation 4’ün fiyatı 249 dolar civarına kadar inecek ve kimse Xbox One X’e 500 dolar ödemek istemeyecek.” sözlerini kullandı.

Konsolun Türkiye’de ise nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı merak ediliyor. PlayStation 4 Pro’nun fiyatının 1,900 TL civarlarında gezdiğini düşünecek olursak, Xbox One X’in çok daha yüksek bir fiyatla satışa sunulacağını ve tarihin en pahalı konsolu olacağını söylemek de yanlış olmayacaktır.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir