Windows 10 kullanıcılarına mavi ışık filtresi geldi

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına ve mobil kullanıcıları için mavi ışık filtresini sonunda geldi! Mavi Işık Nedir?

Geçtiğimiz günlerde Windows 10 15002 yapı, f.lux uygulamasına benzer bir özellik olan mavi ışık filtresini kullanıcılarına getirdi. Ayrıca mobil kullanıcılara da gelen bu özellik çok fazla beklenen bir özellikti.

Basit bir özellik olan Mavi ışık filtresi yeni Windows 10 özelliği olmasıyla biliniyor. Bu özellik gece gözlerinizin yorulmasını ve mavi ışık ayarının otomatik olarak yapılmasını sağlamakta. Microsoft ise bu özellik hakkında şöyle bir özet geçti;”Ekranlar, gün boyunca gördüğünüz bir ışık türü olan mavi ışık yayar. Windows, gece uyumayı kolaylaştırmak için daha sıcak renkler gösterebilir” dedi.

Windows 10 tüm ayarlamaları birlikte getirirken kullanıcıların sıcaklık ayarını isteğe bağlı ayarlamasını ve zaman ayarını getirerek istenilen saat içerisinde devreye girmesini mümkün kıldı. Bunla beraber konum servislerini açık bırakan kullanıcıların gün batımında otomatik olarak ışık ayarlarının yapılacağını da belirtelim.

Microsoft bu özelliği getirdi ancak çok fazla geç getirdiği bir gerçek. Daha önce iOS 9 ile iPhone’lara gelen bu özellik bir çok cihaz ve işletim sisteminde mevcuttu. Yinede gelmesi iyi oldu.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir