Web sitesinin satış ivmesini optimizasyon ile artırdı

Positive A Digital Approach’ın Pronet’in internet sitesi için gerçekleştirdiği optimizasyon çalışmasının ardından, satış ivmesi en hızlı artan kanal pronet.com.tr oldu.

Dijital pazarlama çalışmalarına hız kazandıran Pronet, web sitesinde gerçekleşen optimizasyon çalışmaları sayesinde hem yeni kullanıcı başvurularında hem de satışlarında üç kata yakın bir büyüme yakalamayı başardı. Positive A Digital Approach’ın daha önce kullanıcı arayüzü tasarımını yaparak kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdiği pronet.com.tr, yine Positive’in yaptığı optimizasyon çalışmalarının ardından, tüm satış kanalları arasında satış ivmesi en hızlı artan kanal oldu.

Positive, Pronet’in kullanıcılarına sunduğu deneyimi kusursuzlaştırmak için pronet.com.tr üzerinde çok sayıda A/B testi yaptı. A ve B olarak adlandırılan iki farklı etmenin karşılaştırılmasına dayanan bu testlerde, yazılı içeriklerden görsel içeriklere kadar bir dizi farklı etmen kıyaslanarak, başarılı varyasyonlar seçildi ve en iyi dönüşüm sağlayanlar site üzerinde uygulandı. Site kullanıcılarının davranışlarının analiz edilmesine dayanan bu yöntem, Pronet’in internet sitesini son derece etkin bir satış kanalına dönüştürmesini sağladı.

Positive, Dönüşüm Optimizasyonu hizmeti kapsamında web sitelerinin ve e-ticaret sitelerinin belirlenen başarı kriterlerine ulaşması, daha yüksek dönüşüm oranları yakalayabilmesi için tasarım ve uygulama önerileri oluşturuyor.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir