Nokia 5 Modeline Bir Dayanıklılık Testi

HMD Global şirketinin tarafından Mobil Dünya Kongresi esnasında tanıtımı yapılan, fiyat ve performans odaklı akıllı telefonlardan bir tanesi olan Nokia 5 modeli için gerçekleştirilmiş olan dayanıklılık testlerine bir tane yenisi daha eklendi.

Geçtiğimiz günlerde Android 8.0 Oreo güncellemesi ile buluşturulan akıllı telefon, son dönemde cihazlara uyguladığı dayanıklılık testleri ile popüler hale gelen JerryRigEverything isimli YouTube kanalının konuğu oldu.

Nokia 5 dayanıklılık testinde nasıl bir başarı sergiliyor?
Her zamanki gibi ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde Nokia 5’in Gorilla Glass ile korunun ekranı beşinci seviyeye kadar mukavemet gösterirken, altıncı seviyeden itibaren ekranda ciddi çizikler oluşuyor.

Cihazın parmak izi okuyucusu ve kameraların bulunduğu kısımlar dayanıklı yapısını gözler önüne sererken, cihazın kasası her akıllı telefonda olduğu gibi bıçak ile kolayca soyularak ciddi hasar alıyor.

Bükülme testinden başarıyla geçerek sağlam yapıda olduğunu kanıtlayan Nokia 5’in ekranı ateşe maruz bırakıldığında ise oluşan siyahlık azalsa da, ekranda kalıcı bir leke oluşuyor.

 

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir