Instagram üzerinde paylaşmış olduğunuz hikayeleri istiyorsanız Facebook Hikayeler’de de kolay bir şekilde paylaşabileceksiniz.

 

Facebook, Instagram kullanıcılarına hikayelerini hem Instagram hem de Facebook’da aynı anda paylaşabilecekleri bir seçenek sunmaya başladı. Facebook, Hikayeler özelliğiyle ne yazık ki istenilen başarıyı elde edemedi. Fakat Facebook, Hikayeler’i canlandırmak için çaba sarf etmeye devam ediyor. Kısa bir süre sonraInstagram’da paylaştığınız hikayeleri Facebook Hikayeler’de de paylaşabileceksiniz. Facebook, Instagram kullanıcılarına hikayelerini hem Instagram hem de Facebook’da aynı anda paylaşabilecekleri bir seçenek sunmaya başladı

 

Mashable’da yer alan habere göre, bazı Instagram kullanıcıları, şimdiden hikaye paylaşım ekranında fotoğraf veya videolarını eş zamanlı olarak Facebook’a gönderme seçeneğini görüyor. Bu seçeneği işaretleyen kullanıcıların hikayeleri Facebook’a da yükleniyor.

 

Facebook’un hikaye bölümünde ilk bakışta ilgili hikaye sosyal ağda oluşturulduğu düşünülüyor. Ancak hikayenin içine girince kullanıcı isminin altında yer alan “Instagram” etiketi asıl kaynağı gösteriyor.

 

Instagram’da her gün 250 milyon kişi Hikayeler’i kullanıyor. Kaç kullanıcının bu özelliği test edebileceği ve şirketin gelecek planları henüz belli değil

 

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir