Etiket "teknoloji"

Apple Şirketi Bu Sene Neleri Başaramadı

12 ay önce 0

Günümüzdeki en değerli firması olarak ön plana çıkan, teknolojinin altın çağının dizginlerini ellerinde tutan Apple şirketinden beklentiler çok yüksek.

Çanakkale Teknolojiye En Ucuz Erişilebilen İl

1 sene önce 0

Konu teknoloji olduğu zaman, herkes hem en iyi olanını hem ise en ucuzunu aramakta.

Yerli Olan Uzay Teknoloji Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

1 sene önce 0

3 senelik yol haritasına bakıldığında yeni uydular ile Türkiye’nin iletişim kapasitesi çoğaltılırken, yerli bir teknoloji geliştirme işlemlerine de hız verilmiş olacak.

Miyop Teknoloji Çocuklarını Bekleyen Tehlikelerin En Büyüğü

1 sene önce 0

Uzmanlara bakılırsa, akıllı telefon ile birlikte bilgisayar ve tabletlerle büyümüş olan çocuklarda miyop hastalığının görülme ile ilgili oranı artmış oluyor.

Ortamı Sadece 20 Saniye İçerisinde Sterilize Edebiliyor

1 sene önce 0

İnsan trafiği çok yoğun durumda bulunan kapalı alanları daha da sağlıklı duruma getirme misyonuyla kurulmuş durumdaki Pastel Innovation şirketinin Akıllı Sterilizasyon sağlauan Robotu, Pastel i3S modeli camiler ile birlikte mescitleri, öteki ibadethaneleri, ana okullarını, yurtlar, otellerin odalarını, evleri veyahut ofisleri de insan sağlığını tehdit etmekte bulunan mikrop, virüs ile bakterilerden tamamen arındırmakta.

Lazer Işınları Yeni Nesil Bilgisayarlar İçin Kullanılacak

2 sene önce 0

Teknoloji dünyası çarpıcı bir haberle karşı karşıya. Bir grup araştırmacı tarafından keşfedilen bir metot sayesinde lazer ışınları kullanılarak 100 kat daha hızlı işlem yapma gücüne