Galaxy S9’un sızdırılan kutusunda telefona dair neler var?

Sızıntılar bazen son derece tutarlı bilgiler içerebiliyorlar. Reddit’te çıkan bir resim, Galaxy S9’un konulacağı kutuyu ortaya koyuyordu. Resimde yer alan eldivenler, klinik ortamlarında olduğu gibi beyaz renkli bir çalışma alanı, resmin taslağı ve yazı fontları oldukça gerçekçi görünüyor. S9 ve S9+’nın önümüzdeki ay açıklanacağını göz önünde bulunduracak olursak, sızıntıların da çıkmaya başlamış olmasını olağan karşılamak gerek. Eğer bu resim Galaxy S9’un gerçek paketine aitse, yeni modelle ilgili ne gibi ip uçları sunuyor olabilir? Aslında S8’e oldukça benziyor fakat birkaç ekstra özellik daha mevcut gibi.

Kutuda listelenen özelliklerin bir çoğu bütünüyle inandırıcı cinste: 5.8 inç Quad HD+ AMOLED ekran, 8 megapiksel ön yüz kamerası, IP68 su ve toz geçirmezlik oranı, iris tarayıcısı, 64GB hafıza, 4GB RAM, kablosuz şarj desteği ve KG kulaklıkları. Yeni modellerde daha yüksek hafıza beklentisi içerisinde olanlar için hayal kırıklığı olabilir ama, bu sadece bir kutu. Yani Samsung’un daha farklı hafıza ve RAM seçeneklerini de sunacak olması ihtimaller dahilinde.

Ortalıkta gezinen iddialardan biri de S9’un kamerasının değişken kamera aralığına sahip olacağı yönündeydi. Bu sızıntı da bu söylentiyi doğrular nitelikte fakat, bunun haricinde kamera yine S8’de olduğu gibi dual piksel 12 MP’lik optik görüntü stabilizasyon özelliğine sahip bir kamera olacak. Üstelik Samsung Çin’de katlanabilir bir modeli pahalı bir fiyata satışa sunmuştu. Bu modelin kamerası mekanik olarak f/2.4 aralığı ile f/1.5 aralığı arasında geçiş yapabiliyor. Böylece düşük ışıkta daha gelişmiş bir performans elde edilebiliyor. Yani söylentinin doğru olması, çok da önem arz etmiyor bu noktada.

Kutu üzerinde yer alan bilgilere göre yeni modelin kamerası, Sony’nin Xperia XZ Premium ve XZ1 modellerinden daha iyi ‘yavaş çekim’ videoları çıkarabiliyor. Sony’nin bu modelleri 960 fps’de çekim yapabilirlerken, Samsung’un bu oranı 1.000 fps’ye çıkaracağı görülüyor. Bunun haricinde AKG’nin stereo hoparlörleri de yer alacak yeni modelde. Bu itibarla yeni modelde bir adet FM radyo çipinin de bulunacağını söyleyebiliriz.

Yüz tanıma özelliğiyle ilgili kutu üzerinde herhangi bir bilgi bulunmuyor. S9’da tıpkı iPhone X’te olduğu gibi yüz tanıma özelliği ve farklı tipte hareketli emojiler olacağına dair söylentiler vardı. Zira Samsung yeni Exynos 9810 çipiyle bu özellikleri hayata geçirebilecek kapasiteye sahip.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir