Facebook Messenger İçin Beklenen Özellik Kullanıma Sunuldu

Facebook sosyal ağ olmaktan ziyade hayatımızın değişmez parçası oldu. Artık Facebook yorumları için bir forum görünümü görmeyeceğimizi belirtmeliyiz. Tam tersine Messenger ya da diğer mesajlaşma servisleri gibi daha basit bir görünüm sağlanacak.

Baloncuk sistemi Facebook yorumları için aktif edilmeye hazırlanırken geliştirici ayarlarında özelliğin bulunması dikkatlerden kaçmadı. Bu demek oluyor ki artık çok daha iyi bir sohbet deneyimini gönderi altı yorumlardan yaşayabileceğiz. Uzun süredir tartışmalar ve fikir beyanları için tekel bir platform olmayı amaçlayan Facebook yorum gözükmeme sorunu içinde bu çalışmalara entegre bir güncelleme yayınlayacak.

Görünüm itibariyle hem daha kibar hem de daha yararlı olacağından şüphemiz yok. Ekstradan ise gözü yormayan ve ilk bakışta yorumun kime ait olduğunuz anlayabileceğimiz bir sistem görüyoruz. Daha çok kısa bir süre evvelinde Mark Zuckerberg mevcut tasarımı iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü söylemişti. Bu gibi durumlarda sık sık yaşanan adaptasyon sorununu ise çabuk atlatacağına eminiz.

Kullanıcıların neredeyse tamamının aşina olduğu sistemde yine yanıtlayabilmek ve beğenebilmek için butonlar sohbet balonunun altında yer alacak. Üstelik profil fotoğrafı ve isim soy isim mesajlarda olduğu gibi değil alıştığımız yorumlama menüsündeki gibi olmayı sürdürecek.

Facebook yorumlarda balon sistemine geçerek gereksiz mesajların tek noktada toplanmasını sağlamayı da amaçlıyor. Geliştiricilerin teste açtıkları ve kapalı olarak bir süredir tasarımsal değişiklikler üzerinde durduğunu belirtmek istiyoruz. Muhtemelen olası bir lansman ve güncellemeyle beraber tasarım değişikliğinin haberini 29 Mart 2017’de alabiliriz.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir