DJI Şirketinden Ronin S Duyurusu Geldi

Kullanıcıların çekmiş oldukları videoların sarsıntılardan arındırılıp kusursuz duruma gelmesini hedeflemekte olan DJI şirketinin tarafından CES 2018 dahilinde Osmo Mobile 2’nin sonrasında, duyurusu yapılan bir başka ürün ise Ronin-S modeli oldu.

DSLR ve aynasız fotoğraf makineleri için geliştirilen DJI Ronin S, tek el ile tutulabilen ilk kamera sabitleme cihazlarından birisi. Ronin-S’in ne kadar ağır fotoğraf makinelerine dayanabildiği henüz açıklanmadı.

Ancak, DJI cihazın oldukça güçlü motorlara sahip olduğunu ve böylece cihazın Canon’un 5D serisi ve Panasonic’in GH serisi gibi günümüz için en popüler kamera ve lens kombinasyonları ile uyumlu olduğunu söylüyor.

Standart Ronin, kullanıcıları oldukça karmaşık teçhizatlar kurmak zorunda bırakıyor. Bu kapsamda tüm bu sorunları ortadan kaldıran Ronin-S büyük kamera ve lensler için geliştirilmiş bir Osmo Mobil olarak nitelendirilebilir.

Bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak olan ürün üç eksenli bir gimbal. Bu sayede üç eksende görüntü sabitleme Ronin S ile kullanıcılar DSLR veya aynasız fotoğraf makinelerini kolayca kontrol edilebiliyor.

Ronin S kontrol için özel kontrol düğmelerine ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra, ayarlar arasında geçiş yapabilmenize veya kaydı durdurmanıza imkan tanıyan cihaz, yüksek hassasiyetli bir joystick ile birlikte geliyor.

Kameranın kolayca farklı yönlere çevrilebilmesine imkan tanıyan ve farklı çekim modlarına sahip olan DJI Ronin S’in fiyatı henüz açıklanmadı.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir