BlackBerry Privacy Shade İle Telefon Ekranınız Dışarıdan Görünmesin

Her ne kadar akıllı telefon pazarında istediği yeri alamamış olsa da hala hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunan BlackBerry, kullanıcı gizliliği açısından oldukça kullanışlı bir uygulama ile tekrardan adından bahsettirdi.

Akıllı telefonların hayatımızda vazgeçilmez bir yere sahip olduğu kuşkusuz. Artık kalabalık ortamlarda da kimsenin elinden düşürmediği telefonlar, bu tür ortamlarda farklı bir sorunu da beraberinde getiriyor. Kullanıcı gizliliği!

Özellikle kalabalık ortamlarda veya arkadaşlarınızın gözlerini telefonunuzda ilgilendiğiniz işlemden alamadığı durumlarda sorunsuzca kullanabileceğiniz bir uygulama geliştirildi. 2000’li yılların popüler telefon markası olan BlackBerry, Privacy Shade adını verdiği uygulama ile sizden başkası telefon ekranınızı göremeyecek.

Privacy Shade isimli uygulamada yer alan imleç yardımıyla kapanmış olan ekranın sadece görmek istediğiniz yerleri istediğiniz boyutta görüntüleyebilecek, gizliliğinizi istediğiniz şekilde seviyelendirebileceksiniz.

BlackBerry’nin Google Play Store üzerinde yayınladığı uygulamada ekranla etkileşimde olunurken, kontrolünüzde olan görüntüleme alanı haricinde tüm alanları engelleyerek çevrenizde bulunanların ekranınızı görmesini engelleyebileceğiniz belirtilmiş.

Privacy Shade uygulaması ile birlikte kalabalık ortamlarda kullanıcı gizliliğini tam manasıyla elde edebileceksiniz. Şimdilik sadece Android 5.0 ve üzeri BlackBerry modelleri için kullanılabilir durumda. Uygulamanın Android uyumlu diğer marka ve modellere gelip gelmeyeceğini yakın zamanda göreceğiz.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir