Atölyeden Moda Akademisine

Moda sektörüne adım atmak isteyenler için başlangıç noktası olan Seren Erdoğan Atölyesi, öğrencilerin moda, sanat ve tasarım yaklaşımını gelişmesine katkıda bulunuyor.

Moda sektörüne adım atmak isteyenlerin ilk adreslerinden birisi olan Seren Erdoğan Atölyesi, moda ve tekstil tasarımı sürecinin önemli noktalarına değiniyor. Moda ve tekstil sürecinin en önemli adımının kalıp çıkarma ve model geliştirme olduğunu söyleyen Seren Erdoğan, profesyonelce hazırlanmış bir kalıbın, tasarımı yapılmış bir ürünün serileştirilmesinde ve üretim sürecinin sonuçlandırılmasında çok önemli olduğunun altını çizdi.

Güzel Sanatlar Fakültesine Hazırlık

Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’ne giriş için hazırlık yapan öğrenciler için Seren Erdoğan Atölyesi’nde özel olarak program kurgulanıyor. Erdoğan, “Öğrencilere özel kurgulanan program ile güzel sanatlar alanında sağlam bir alt yapı sağlayan atölyemizde, çizim becerilerinizi üst seviyeye taşıyabilir, araştırma ve deney odaklı eğitim anlayışıyla portfolyonuzu geliştirebilirsiniz. Temel tasarım ile imgesel ve mekansal çizimlerinizi güçlendirirken anatomi, sanat tarihi, genel kültür alanlarında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Moda sektörüne adım atmak isteyen herkes bu programlara katılabilir” diyerek atölyenin faydalarını sıraladı.

Ankara’da Moda Akademisi

Ankara’da moda akademisinin olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu söyleyen Seren Erdoğan, “Biz atölyemizi büyüteceğiz ve ileride Ankara’da bir ilki gerçekleştirerek burada bir Moda Akademisi kuracağız. Akademimizde öğrencilerimizin moda, sanat ve tasarıma yaklaşımlarını geliştirerek, görsel ve entelektüel altyapılarını besleyeceğiz” dedi.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir