Apple iPhone 7 Ürün İncelemesi

Dünya’nın 1 numaralı akıllı telefon üreticisi Apple’ın Eylül ayında piyasaya sürdüğü ve genel anlamda olumlu tepkiler aldığı iPhone 7 için ürün incelemesi yapacağımız yazımıza başlamadan önce, iPhone 7 ile ilgili teknik özelliklere değinelim.

iPhone 7 de, diğer iPhone serisi telefonlardaki gibi aynı tasarım anlayışına sahip olarak karşımıza çıktı. Farklı olarak 3.5 mmlik kulaklık girişinin telefondan kaldırılması ve anten şeritlerinin bazı noktalarda daha az işlenmesi diğer serilerden ayıran özellikler olarak gösterilebilir.

iPhone 7 önceden de tanıtım lansmanında ifade edildiği gibi Stereo ses çıkışlarına sahip. Suya dayanıklı ilk iPhone serisi olarak kabul edilen iPhone 7, özel bir seçenek olarak kullanıcılarının beğenisine sunulmuş durumda. 1 metre boyunda 30 dakikalık bir su sızıntısına karşı koyduğu, performans testlerinde görülmüştü.

4.7 inç büyüklüğündeki telefon IPS LCD ekrana sahip 326 piksel renk yoğunluğuna ve çözünürlüğe sahip. 4 çekirdekli iPhone 10 Fusion işlemcisinden güç alan telefon, 2.4 Ghz turbo hız ile harika bir deneyim yaşatacaktır. Diğer iPhone telefonlara göre, %50’ye varan CPU artışı ile kasılmalar ve donmalar neredeyse sıfıra yakın düzeye getirilmiş durumda. 32 GB dahili hafıza ile tek seçenek sunan telefonda, 2 GB Ram ile karşımıza çıktı. Telfonun bir de 12 MP arka kamerası ve 7 MP ön kamerası mevcut.

Telefon, çözünürlük kapasitesi ve dahili depolama alanı olarak önemli artılara sahip olsa da özellikle 2 GB RAM ile şaşkınlığa neden olmuş durumda.

Artıları
  • Dayanıklı Kasa. Kamera Özellikleri.
Eksileri
  • Modele göre düşük RAM. Bir önceki modeline göre tasarımda fazla değişiklik gözlenmemesi.
4.3 Süper

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir