AMD Şirketinden Yeni GPU Modelleri

CES 2018 etkinliği kapsamında AMD Radeon Vega Mobile GPU modellerinin resmi duyurusu yapıldı.

Bu yeni grafik işlemciler, oyuncu dizüstü bilgisayarları pazarında NVIDIA ile rekabette önemli bir görev üstlenecek.

Vega 64 grafik kartının mobil hali olan Radeon Vega Mobile GPU, haliyle tam boyutlardaki grafik kartı ile kıyaslandığında ciddi anlamda küçük bir form faktörüne sahip. Grafik işlemci sadece 1.7 milimetre kalınlığında ve bu sayede ultra ince ve hafif dizüstü bilgisayar tasarımlarına olanak sağlıyor.

Performans tarafında ise yeni mobil Vega modelleri, modern AAA oyunlarda yüksek kare oranlarına ve sanal gerçekliğe destek verecek kadar hızlı. Yüksek bant genişliğine sahip HBM2 bellekler kullanan GPU, FreeSync ve HDMI 2.0 desteği de sunmakta. Ek olarak; Radeon Relive, Enhanced Sync, Radeon Chill, Radeon Wattman gibi AMD özellikleri de bu işlemcilerle sorunsuz olarak çalışabiliyor. Daha fazla detay ise önümüzdeki dönemde açıklanacak.

AMD ayrıca üçüncü parti grafik kartı üreticilerinin yakında geçen yıl piyasaya sürülmüş olan Radeon RX Vega 64 ve Vega 56 GPU’ların özel versiyonlarını üretebileceğini paylaştı. İnce ayar yapılmış bu tasarımların, referans modelden yüzde 12 daha hızlı çalışabileceğine dikkat çekiliyor.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir