YouTube İçin Mobil Canlı Yayın Dönemi

Her ne kadar YouTube mobil canlı yayını yapmak bir süredir mümkün bir etkinlik olsa da bunun çeşitli kısıtlamalarla karşımıza çıktığını görebiliyorduk. Ne yazık ki YouTube mobil yayını yapmanın ön koşulu olarak takipçi sayısını sınırı vardı.

Minimum 10.000 takipçiniz varsa mobil cihazınızdan YouTube kanalınıza girerek istediğiniz an bir canlı yayın başlatabiliyordunuz. Ancak daha düşük abone sayısı olan kanallarda ya da YouTube dünyasına yeni katılan kanallarda bu durum masaüstü versiyonda etkin olmasına rağmen mobil versiyonda deaktifti.

Masaüstü canlı yayın konusunda Twitch ve Younow gibi dev alternatiflerle sürekli olarak mücadele içerisinde olan YouTube canlı video sayısını arttırmak istiyor. Bunu YouTube mobil canlı video açma sınırının ortadan kaldırıldığı yönünde yayılan bir haberden anlayabiliyoruz.

Google ya da doğrudan YouTube geliştiricilerinden buna benzer bir açıklamanın gelmemesine rağmen birçok kullanıcının daha az aboneyle mobil canlı yayın başlatabildiklerini görüyoruz. Kuralları okuduğumuzda ise halen daha 10.000 abone sınırı devam ediyor.

Gelen güncellemenin henüz değişiklik yaratmadığı ya da bir hatadan kaynaklanan bir durum olduğunu düşünebilirsiniz. Yakın gelecekte ya Google tarafından bir açıklama yapılacak ve tüm üyelerin canlı yayın yapabilmeleri mümkün hale getirilmiş olacak ya da hatanın kaynağı kapatılacak.

YouTube 2.000 ve daha az abonesi olan hesaplardan canlı mobil yayın açarak takipçilerine erişen insanların olduğunu görmemizi sağladı. Ve sosyal platformların bu tip kısıtlamalarla belirli bir zümreye hizmet etmesini kesinlikle doğru bulmuyoruz.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir