Xiaomi Şirketinden Notebook Duyurusu

Xiaomi şirketi, yeni olarak çerçevesiz akıllı telefonlarından Mi MIX 2 ile beraber uygun fiyatı bulunan Mi Notebook Pro ismi ile bir dizüstü bilgisayarını da duyurmuş oldu.

Çinli şirket, yeni bilgisiyarında sekizinci nesil Intel Core i7 işlemciye yer verdi. Xiaomi, geçtiğimiz yıl tanıttığı Mi Notebook Air ile üst düzey dizüstü bilgisayar piyasasına giriş yapmıştı. Bu yıl Xioami, güçlü özelliklere ve bir dizi yeni özelliklere sahip Mi Notebook Pro dizüstü bilgisayarıyla bunu bir adım öne taşıyor.

Mi Dizüstü Pro, sekizinci nesil Intel Core i7 işlemci içeren ilk dizüstü bilgisayarlardan biri. Geçen yılki işlemcilere göre yüzde 40 kazanç sağlıyor. Bunun yanında işlemcinin daha verimli bir şekilde soğutulması için yeni bir simetrik soğutma tasarımı kullanılmış.

 

Mi Notebook Pro’nun tüm özellikleri şu şekilde:

Corning Gorilla Glass 3 kaplı 15.6 inç ekran
4.0 GHz’e kadar 8. nesil Intel Core i5 ve i7 işlemciler
NVIDIA GeForce MX150 GPU
16GB’a kadar 2400MHz DDR4 RAM
256GB PCIe x4 NVMe SSD
Çift soğutma sistemi
Dahili parmak izi sensörlü dokunmatik yüzey
Magnezyum alaşımlı çerçeve
Dolby Atmos desteği
Cihazın Intel Core i5 işlemcili ve 8G RAM’li versiyonu 860 dolar, Intel Core i7 işlemcili ve 8GB RAM’li versiyonu 982 dolar, Intel Core i7 ve 16 GB RAM’li versiyonu ise 1074 dolardan satışa çıkacak. Cihazın Çin dışında satışa çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir