Windows 10 oyun modu Mike Ybarra tarafından onaylandı

Mike Ybarra'nın yaptığı açıklama ile beraber Windows 10 için özel bir oyun modunun geliştirildiği öğrenildi. Ybarra bu mod ile beraber oyuncuların en iyi performansı elde edeceklerini ifade etti.

Microsoft, Windows 10 işletim sistem için geliştirmiş olduğu özel oyun modunu resmen onayladı. Bu bakımdan Windows 10 kullanıcıları bilgisayarları üzerinden oyun oynadıkları zaman çok rahat bir şekilde optimize durumu gerçekleşecek.

Kullanıcıların oyun oynadıkları zaman sistem performansı arttırılacak ve böylelikle oyun içerisinde yaşanan donma ve takılma gibi durumların daha az bir seviyeye indirileceği ifade edildi. Yeni oyun modunun nasıl kullanılacağı hakkında net bir açıklama yapmadan Microsoft yetkilileri anlaşıldığı gibi tüm oyuncuların memnun olacağı bir mod ile geliyor.

Windows 10 için oyun modu resmen onaylandı!

Xbox’ın baş mühendisi olan Mike Ybarra’nın yaptığı açıklama ile beraber Windows 10 kullanan tüm oyuncuların oyun performansları ciddi bir oranda arttırmak adına yeni bir mod geliştirildiğini onayladı. Ybarra, Windows 10 kullanıcılarının oyun moduyla beraber performansın daha iyi olacağının altınıda çizdi.

Bunla beraber Ybarra, oyun modu hakkında Win32 ve UWP oyunları ile tam uyumlu çalışacağını da Twitter hesabı üzerinden kısa süre önce duyurdu.

Windows 10 oyun modu ile beraber bilgisayar üzerinde çalışan hizmet ve kaynakların oyun sırasında geçici bir süre kapatılacağı ve böylelikle performansın en üst seviyeye çıkarılacağı düşünülüyor.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir