Ücretsiz Olarak Oynamamız Gereken 5 Oyun!

Her geçen gün yeni bir hareketliliğin yaşandığı oyun dünyasında en çok konuşulan oyunlarda satış rakamları ile kasalarını parayla doldurmayı başardılar. Tabii her çıkan oyunda ücretli olmadı. Bu haberimizde şu sıralar PlayStation 4’de ve Xbox One’da hangi oyunlar ücretsiz onları ele alacağız.

Öncelikle ücretsiz oyunlara Fortnite Battle Royale’le başlamak istiyorum. PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayar platformu için tamamen ücretsiz olarak 25 Temmuz 2017’de karşımıza çıktı. Tabii o sıralar Battle Royale modunun en büyük temsilcisi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds sadece bilgisayar platformunda oynanabiliyor ve Erken Erişim Oyunu olarak karşımıza çıkmıştı. Fortnite, PUBG kadar başarılı bir grafik çizerek kısa sürede tüm platformlarda milyonlarca oyuncuya ulaştı. Geçen ay açıklanan resmi sonuçlara göre Fortnite’ın tüm platformlardaki oyuncularının sayısı 25 milyondan fazlaydı. Tabii 1 ay içerisinde oyun ne kadar sattı henüz açıklanmış değil.

Aşağıda bahsedeceğim oyunlar PlayStation ve Xbox One’da ücretsiz olarak oynanabiliyor. Hatta bir iki oyuna Steam’de baktım Oynaması Ücretsiz olarak boy gösterdiğini gördüm.

1 – Warframe

Digital Extremes tarafından geliştirilen ve yayınlanan Warfare, Türkçe arayüze ve altyazılara sahip. Sadece İngilizce olarak ses efektlerine sahip olan oyunda aksiyon keyfi sizleri bekliyor. Şu sıralarda Steam’de de oynaması ücretsiz olarak oyunculara sunulan başarılı oyun ilk kez 2013 yılında karşımıza çıkmıştı. Gittikçe gelişmekte olan bilim kurgu dünyasında ücretsiz bir aksiyon keyfi oynamak istiyorsanız Warframe’i denemenizi öneririm. İnanılmaz grafiklere sahip olan başarılı yapımda zengin içerik ve tozu dumana katan çatışma sahneleri bizleri bekliyor. Fantastik ögelerinde yer aldığı oyunda alışılmışın dışında savaşlara katılabiliyor ve keyifli zaman geçirebiliyoruz. Tek oyunculu, Çok oyunculu ve eşli oyunculu gibi modlara sahip olan Warframe, geniş ve özgür bir dünyada oyuncuları ortak bir çatı altında topluyor. Konsol platformunda grafik kalitesinden sık sık söz ettiren oyun, şu sıralarda oynaması ücretsiz olarak oyuncularla buluşuyor.

2 – Brawlhalla

Eğer Nintendo konsollarında Super Smash Bros oynadıysanız Brawlhalla sizlere tanıdık gelecektir. Basit ama bir o kadar da eğlenceli bir içeriğe sahip olan Brawlhalla, Blue Mammoth Games tarafından geliştirildi ve 2017’nin Ekim ayında karşımıza çıktı. Bünyesinde çeşitli modları destekleyen oyun 2D grafiklere sahip olarak bizlere dövüşebilme imkanı sunuyor. PlayStation 4 ve bilgisayar platformu için özel olarak geliştirilen oyun bilgisayar ve konsol platformunda oynaması ücretsiz olarak yayınlandı. Söylentilere göre oyunun Super Smash Bros serisinden esinlenilerek hayata geçirilmiş. Rengarenk bir içerik ile bizleri karşılayan dövüş oyunu, fantastik ve akrobatik hareketler ile rakiplerimizi yere sermemizi istiyor. Tabii oyun içerisindeki karakterlerin kendilerine has özellikleri ve yetenekleri bulunuyor. Kazandığınız dövüşler sonrasında karakterinizi geliştirebilir ve daha güçlü bir konuma getirebilirsiniz.

3 – Trove

İlk kez 2015 yılında karşımıza çıkan Trove, o zamandan bu zamana kadar hem bilgisayar hem de PlayStation 4 platformunda oynaması ücretsiz olarak yayınlandı. Trion Worlds tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun, oldukça tempolu ve hızlı bir oyundur. Günümüzdeki Minecraft ile benzerliklere sahip olan oyunda savaş sahneleri rengarenk görsellere sahiptir. PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayar platformunda yayınlanan oyun, ilk aylarında oyunculardan beklenen ilgiyi görebilmiş ancak daha sonra adını unutturmuştur. Aldığı güncellemeler ile oyunculara bekleneni bir türlü veremeyen oyun, ilk aylarında oyunculardan tam puan almayı başarmıştı. Ancak daha sonrasında yetersiz kalan oyun şu sıralarda orta dereceli bir topluluk tarafından oynanmaktadır. Şu sıralarda Steam’de de oynaması ücretsiz olarak yayınlanan oyun PlayStation 4 ve Xbox One platformunda ücretsiz olarak oynanıyor.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir