Sony ve Wales Trinity St. David Üniversitesi, daha yoğun öğrenci katılımıyla etkin öğrenim sunmak için birlikte çalışıyor

Bu prestijli Galler üniversitesi, hem kampüs içinde hem de dışında öğrencilere yeni öğretim uygulamaları sunmak için Sony ile yakın iş birliği içinde çalışıyor

Basingstoke, 30 Ağustos 2017: Sony, bugün Wales Trinity St. David Üniversitesi (UWTSD) ile iş birliği yaparak Vision Exchange birlikte çalışma çözümü ile üniversitenin kampüslerinde öğrencilere yeni nesil eğitim teknolojileri sunacağını duyurdu.
Sony UWTSD ile yakın iş birliği içinde çalışarak geleneksel amfilerden ve oditoryumlardan son teknoloji ile donatılmış öğretim alanlarına geçişi kolaylaştıracak öncü bir platform sunacak ve bunun sonucunda katılımı ve başarıyı artıracak, ortak çalışmaya uygun ve interaktif öğretim stilleri sağlayacak.
Wales Trinity Saint David Üniversitesi (UWTSD), Güneybatı Galler ile Londra’da kampüsleri olan, Galler’in en eski Kraliyet Sözleşmeli Üniversitesidir. UWTSD, kampüslerindeki öğrenciler için eğitim deneyimini dönüştürmek amacıyla altyapısına önemli yatırımlar yapıyor.
UWTSD’nin hedeflerine ulaşması için yeni aktif öğrenim stilleri sunacak, yeni nesil eğitim teknolojisini geliştirebilecek bir teknoloji ortağına ihtiyacı vardı. Ayrıca üniversite, teknik uzmanlıktan bağımsız olarak tüm öğrenciler ve öğretmenlerin kullanabileceği ölçüde basit ve sezgisel bir çözüm istiyordu.
Sony 2015’ten bu yana UWTSD ile yakın iş birliği içinde çalışarak sezgisel çözümü Vision Exchange’i geliştirdi. Çözüm, yaklaşık 60 öğrencinin kendi dizüstü bilgisayarları (Windows/Mac), tabletleri veya akıllı telefonları ile platforma kablosuz olarak bağlanıp küçük gruplar halinde birlikte çalışmasına olanak sağlıyor. Öğretmen, her cihazı kolayca “yansıtıp” kontrolündeki basit sürükle-bırak hareketleriyle içerikleri odadaki diğer gruplarla veya ana sunum ekranında paylaşabiliyor. Çözüm, başka yerlerde bulunan katılımcıların da tartışmaya katılmasını ve coğrafi konumlarından bağımsız olarak sorunsuzca içerik paylaşmasını sağlayabiliyor.
Eylül 2017 içinde, Eğitim ve Topluluklar Fakültesi ile Mimarlık, Programcılık ve Mühendislik Fakültesi, Sony Vision Exchange pilot uygulamasına başlayacak. Sistem, daha sonra kademeli olarak UWTSD’nin tüm kampüslerinde uygulamaya alınarak öğretmenlerin eğitim programlarının temelinde bu teknolojiyi kullanması ve aktif öğretimi tüm öğrencilere sunması sağlanacak. Buna Eylül 2018’de açılacak, SA1 Swansea Waterfront’ta bulunan üniversitenin yeni tesisleri de dahil olacak.
Bu ortaklığı yorumlayan Wales Trinity St. David Üniversitesi Teknoloji Destekli Öğretim Başkanı Lyndon Shirley şunları söyledi: “Aktif öğrenime yönelik ortak çalışma yaklaşımını kolaylaştıracak bir ortam yaratmamız, UWTSD’deki herkes için çok önemli. Piyasayı değerlendirip ihtiyaçlarımıza uygun, verimli ve kullanıcı dostu tek bir sistem bulamamamız üzerine, Sony ile ilişki kurmaktan ve şartlarımıza ve görüşlerimize dayalı, Vision Exchange olarak bilinen aktif öğretim platformunu sunmalarından çok memnun olduk.”
UWTSD DL Rektör Yardımcısı Profesör Medwin Hughes ise görüşlerini şöyle ifade etti: “Üniversitenin öğrenim ve öğretim hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak, yenilikçi, teknoloji destekli çözümler belirlemek üzere Sony ile ortaklık kurmasından büyük memnuniyet duydum. Bu tür birinci sınıf yenilikler, kampüslerimizde öğrenci ve personel deneyimini geliştirecek ve UWTSD öğrencilerinin profesyonel kariyerlerine aktarabilecekleri yeni öğrenme yollarına öncülük etmesini sağlayacak.”
Sony Profesyonel Eğitim Çözümleri Müdürü Garry Cox şöyle dedi: “Üniversite yeni nesle eğitim sunma şeklini değiştirirken, ihtiyaçlarını karşılayacak bir ortak çalışma çözümü yaratmak için bu eğitim kurumuyla birlikte çalışmak konusunda çok heyecanlıydık. Vision Exchange’i geliştirme sürecimiz, UWTSD ile yaptığımız iş birliği ile büyük dönüşüm geçirdi ve özel olarak Yüksek Öğretim ihtiyaçlarına uygun, ölçeklenebilir ve esnek bir çözüm yaratmamıza yardımcı oldu. Sömestr başlangıcı yaklaşırken, bu yeni, dinamik pedagoji stilinin UWTSD’deki ve başka eğitim kurumlarındaki öğrencilere nasıl yardımcı olacağını düşünmek bize büyük heyecan veriyor.”

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir