Samsung In-Traffic Reply Yayınlanıyor

Samsung, müşterilerine sadece cihaz bağlamında değil aynı zamanda uygulamalar bağlamında da destek verebilen bir şirket olarak biliniyor. Son olarak In-Traffic Reply adındaki trafik uygulaması için çalışan şirket, uygulamada neredeyse son rötuşları gerçekleştiriyor.

Akıllı telefon devi Samsung, Türkiye’de uzun süredir lider konumda ve aynı zamanda dünyanın en çok telefon satan şirketlerinden bir tanesi; ancak aynı zamanda donanım ve yazılım üreticiliğinde de pazar payını kimselere kaptırmıyor. Yazılım dünyasında yetkin uygulamaları ile bilinen şirket, son dönemde trafikteki kullanıcılarının güvenliği için harekete geçti ve In-Traffic Reply adlı uygulamasını yayınlamaya hazırlanıyor. Bu uygulamayla, trafikte araba yahut bisiklet süren kişinin telefonunda In-Traffic Reply otomatik olarak aktif olacak ve arayanlara otomatik mesaj atacak.

Mesajda, araç kullandığınızı belirtecek olan uygulamanın öncelikle Android için, sonrasında da iOS için yayınlanması bekleniyor. Android’e muhtemelen Mayıs ayının sonlarına doğru gelecek olan uygulamanın iOS sürümüne dair bir bilgi ise verilmemiş.

Siz de güvenliğinizi önemsiyor ve trafikte kaza yapmak istemiyorsanız, bu tarz otomatik mesaj uygulamalarını kesinlikle kullanmalısınız.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir