Samsung Galaxy S8’de Kırmızı Ekran Sorunu Çözüldü

Samsung’un uzun süredir üzerine düştüğü ve nihayetinde çözdüğü kırmızı ekran problemi, yeni Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde görülüyordu. Ancak, durumun aslında bir “sorun” dahi olmadığı anlaşıldı.

Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri ile son dönemin en flaş satış değerlerine ulaştı ve satışlar tüm hızıyla, dünya çapında devam ediyor. Türkiye’de de bu cihazın pek çok alıcısının bulunduğunu biliyoruz. Hem Galaxy S8 hem de Galaxy S8 Plus modelleri için farklı kampanyalar sunan Samsung’un bu cihazlardaki kırmızı ekran problemi ise nihayet çözüme kavuşturuldu.

Marka, başta bu problemi bir donanım arızası olarak nitelerken yapılan detaylı incelemelerde sorunun yazılımsal olduğu açıklanmıştı. Sonrasında, yeni ve resmi bir açıklama ile bu durumun aslında bir “sorun” olmadığı, super amoled ekranlar üzerinde rengin kullanıcı tarafından kendince ayarlanabildiği belirtildi.

Buna göre siz de bir S8 yahut S8 Plus modeline sahipseniz ve kırmızı ekran sorununuz mevcutsa; cihazı fabrika ayarlarına döndürmek yerine, ayarlar sekmesinden renk düzenini kendinizce ayarlayabilirsiniz. Samsung’un şimdilik bu konuda herhangi bir iade yahut değişim operasyonu başlatmayacağı da bilinmekte.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir