Nvidia Şirketi Yeni HDR Oyuncu Monitörünü Tanıttı

Nvidia şirketi, CES 2018 dahilinde fazlasıyla dikkat çekici bir ürünün duyurusunu yaptı.

Oyuncuları devasa ekranlar ile buluşturmak isteyen şirket BFGD veya diğer adıyla Büyük Format Oyun Ekranı teknolojisini duyurdu.

Bu teknoloji ile geliştirilen 65 inç büyüklüğündeki devasa ekranlar Acer, Asus ve HP gibi üreticiler tarafından satışa sunulacak. En büyük avantaj ise devasa ekran boyutuna rağmen sunulan üst seviye teknik özellikler ile büyük ekranda oyun için televizyona olan bağımlılığının ortadan kalkması.

G-SYNC teknolojisi sayesinde ekran yırtılması sorunu ortadan kaldırılarak, görüntünün en akıcı hale gelmesi sağlanıyor. 120 Hz yenileme hızına ve DCI-P3 renk gamutuna sahip olan bu ekran, 1000 nit parlaklık sunuyor.

Ayrıca, yerleşik SHIELD desteğiyle gelen bu ekran ile birçok işlev herhangi bir cihaz gereksinimi olmadan gerçekleştirilebilecek. Ürün teknik anlamda oldukça dikkat çekerken cevaplanması gereken birçok soru işareti var.

Örneğin, Acer geçen yıl 144Hz yenileme hızına ve G-Sync teknolojisine sahip 27 inçlik 4K HDR monitörünü duyurdu, ancak onca zaman geçmesine rağmen monitör halen satışa sunulmazken fiyatı açıklanmadı. Bu kapsamda Nvidia’da henüz 65 inçlik bu devasa ekranın fiyatını açıklamadı.

Şirkete yakın kaynaklar ilk ürünlerin yaza doğru piyasaya çıkacağını iddia ediyor. Oldukça yüksek bir fiyata sahip olması beklenilen bu ürünlerin, son kullanıcı için ulaşılabilir olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir