Nokia 8 Modelinin Bir Selfie Canavarı Olacağı Açıklandı

Nokia şirketinin yakın bir zamanda çıkartmasını bekliyor olduğumuz üst seviyedeki akıllı telefonu Nokia 8 modeli ile alakalı detaylar gelmeyi sürdürüyor.

Büyük bir merakla beklenen Nokia 8’in 16 Ağustos’ta açıklanması bekleniyor. Yeni amiral gemisi ile ilgili bilgilerin çoğu ortaya çıkmış durumda, bu yüzden fiyat ve kullanılabilirlikten başka cihazla ilgili öğrenebileceğimiz bir şey yok gibi görünüyor.

Çoğunuzun muhtemelen şimdiye kadar bildiği gibi Nokia 8, Zeiss markalı 13 megapiksellik çift arka kamera ve 1440 x 2560 piksel çözünürlüklü 5.3 inç ekranla geliyor.

Şimdiye kadar bilmediğimiz şey ise cihazın ön kamerasıydı. Amiral gemisinin ön tarafında 13 megapiksel değerinde bir kamera olacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu yüzden eğer cihazı satın almayı planlıyorsanız, özçekim, fotoğraf veya videoların kalitesi hakkında endişelenmeniz gerekmeyecek (4K video çekebiliyor) .

13 megapiksellik çift kamera ayarı iki sensörden oluşuyor: RGB ve monokromatik. Telefonun diğer özellikleri arasında güçlü Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 4GB RAM ve 64GB dahili hafıza yer alıyor.

Nokia 8’in Android O’yu çalıştırması bekleniyor. Son olarak Nokia 8, Avrupa’da 520 € civarında bir fiyata sahip olacak. Telefonla ilgili detayları aktarmaya devam edeceğiz.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir