Microsoft Şirketi Ağır Bir Şekilde Eleştiriliyor

Microsoft şirketi, Windows 10 işletim sisteminin kullanıcı deneyimini daha fazla iyileştirmek amacıyla Fluent Design isimli tasarım dilini bütün kullanıcılara paylaşmaya hazırlanırken YouTube platformuna yüklemiş olduğu tanıtım videosu için Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarından adeta bir eleştiri bombardımanı gelmeye başladı.

Dünyanın en büyük yazılım devlerinden Microsoft, Windows 10 işletim sistemine Sonbahar Windows Creators Güncellemesi ile birlikte uygulamaya başlayacağı yeni tasarım dili ‘Fluent Design’a ait bir tanıtım videosunu Windows Developer YouTube kanalı üzerinden yayınladı.

Microsoft videoda her ne kadar yeni tasarım dilini övüyor olsa da yorumlar kısmı tam tersi görüşte. Çoğu kullanıcı Microsoft’u mevcut tasarımı biraz daha bulanık ve şeffaf yaparak yeni tasarım gibi göstermeye çalışmakla suçlarken bazı kullanıcılar eleştirileri daha da sertleştirerek Fluent Design’ı ‘MacOS’un Çakma Çin Sürümü’ olarak nitelendirdi.

 

Yeni Fluent Design’ın Windows 10 deneyimini iyileştirileceği söylense de Sonbahar Windows Creators Güncellemesi ile yalnızca ‘Akrilik Efekt’ ve ‘Reveal’ özelliklerinin gelmesi bekleniyor. Bu da videoya yorum yapanları biraz haklı çıkarıyor. Windows 10’a Fluent Design’ın tam olarak yerleşmesinin önümüzdeki yılın sonbaharına kadar süreceği düşünülüyor. O zamana kadar ‘Bu mu yani?’ demek çok doğru olmaz. Yine de Microsoft’un ilk etapta beklentileri karşılayamadığını söyleyebiliriz.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir