MAKERS TÜRKİYE’NİN KURUCUSU ONGUN TAN “ÖRAV SOHBETLERİ”NİN KONUĞU OLACAK

ÖRAV Sohbetleri’nin Mayıs konuğu, girişimci ve Makers Türkiye’nin kurucusu Ongun Tan, 25 Mayıs Perşembe günü SALT Galata’da dinleyicileriyle buluşuyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV) geçtiğimiz yıl Mayıs ayında başlattığı ve yoğun ilgi gören “ÖRAV Sohbetleri”etkinliğinin bu ayki konuğu Türkiye’nin ilk ve en büyük maker topluluğu Makers Türkiye’nin kurucusu, Türkiye’nin ilk teknoloji lisesi Tink’in kurucu ortağı ve Flyler adlı seyahat ilham motorunun kurucu ortağı girişimci Ongun Tan olacak. Türkiye’de Maker hareketinin gelişimi, inovasyon ve girişimcilik konusundaki deneyimlerini paylaşacak olan Tan, 25 Mayıs Perşembe günü, saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da dinleyicileriyle bir araya gelecek.

Açık inovasyonun topluma inmesi olarak tanımlanan Maker Hareketi’nin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden Ongun Tan, bu üretim kültürünü Türkiye’ye yaymak için önce Makers Türkiye’yi, daha sonra da çocuklara üretim ve problem çözme yetkinlikleri kazandırabilmek, hata ve deneyime dayalı öğrenimi hayata geçirebilmek için Maker Çocuk’u kurdu. Istanbul MakerLab ile de Türkiye’nin ilk dışa açık modeli olan maker atölyesini hayata geçirdi. Ocak 2017’de Maker Çocuk’u satan Tan, Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nin kurucu ortağı olarak Türkiye için binlerce maker ve yazılımcı yetiştirme hayalini gerçekleştirmeye başladı. Girişimcilik dünyasının yanı sıra, teknoloji ve inovasyon alanında da önemli işlere imza atmış bir isim olan Ongun Tan, verdiği çok sayıda seminer ve eğitimle de sektöre yön veriyor.

2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlayan Öğretmen Akademisi Vakfı, ÖRAV Sohbetleri kapsamında farklı sektörlerden uzman isimleri, profesyonel hayatları ve başarı hikayelerini paylaşmak üzere eğitimcilerle buluşturuyor.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir