Kaspar Szymanski Digitalzone’da

 

Günümüzde teknoloji günlük yaşamımızın içerisine dahil olduğu kadar iş dünyasının hemen her alanında kullanılmaktadır. Farkında olmadan uyumlu hale geldiğimiz bu dijital çağın sürekli gelişebilirlik hali bir sonu olmadığını göstermektedir.

Sektörlerin bu dijital çağ ile büyük bir uyum içinde çalıştığı günlerde, gelişime açık olmak zorunda oldukları için bu konular ile ilgili organizasyonlar yapılmaktadır. 2013 yılından itibaren her yıl düzenli olarak sektörün öncüleri ile birlikte İstanbul’un çeşitli yerlerinde birkaç gün süren etkinlikler Zeo Agency tarafından organize ediliyor. Organizasyon kapsamında yapılan konuşmalarda SEO ve dijital pazarlama anlatılıyor. Geçen yıldan itibaren dijital pazarlamanın dahil olduğu konferanslarda önceki yıllarda sadece SEO ve detayları anlatılıyordu. Ancak son dönemler küçük ya da büyük fark etmeksizin şirketlerin dijital pazarlamaya ağırlık vermesi ile birlikte etkinliğin içeriği dijital pazarlama ve SEO olarak genişletildi.

Zeo Agency tarafından düzenlenen Digitalzone’a, her sene sektörde öncü olan SEO uzmanları ve dijital pazarlama alanında bilgi sahibi konuşmacılar katılarak meraklıları ile buluşuyor. Normal kullanıcıların ve sektörde profesyonel olan kişilerin buluştuğu konferanslarda kapsamlı bilgiler veriliyor. Her yıl farklı alanlardan ve kuruluşlardan katılan konuşmacılardan biri de bu sene searchbrothers.com’un kurucu üyelerinden Kaspar Szymanski’dir. Google’ın eski çalışanlarından biri olan Kaspar Szymanski, web sitelerinin arama motorlarındaki sıralamasının iyileştirilmesi için çalışmalar yapmaktadır. Kuruluşların mağdur olmaması adına Google güncellemelerinden dolayı olan web sitelerinin iyileştirilmesi için çalışıyor. Bu seneki konuşmacılardan biri olan Kaspar Szymanski daha önce uzman olduğu konu SEO hakkında brightonSEO, SMX gibi konferanslara da konuşmacı olarak katılmıştır.

Digitalzone, dinleyici olarak katılanlara SEO ve Google hakkında detaylı bilgiler vermesinin yanı sıra, web sitesi sahiplerine de önemli ip uçları sunmaktadır. Sunumların, konuşmaların ve aksiyona dayalı workshopların yer aldığı, geçen yıl düzenlenen konferansta sektöre dair paylaşımlar yapıldı. Uzmanlar sektör ile ilgili deneyimlerini paylaşıp dinleyicilerin SEO, içerik pazarlaması ve dijital pazarlama ile ilgili son gelişmeleri öğrenmelerine katkıda bulunmuştur. Her gün onlarca kişinin ziyaret ettiği sitelerin kurucuları, SEO bölümü çalışanları tarafından içerik konumu, pazarlaması, doğru anahtar kelime kullanımı gibi detaylı konulardan bahsediliyor. Profesyonellerin alanlarını yani anlatacakları konuları sunumlar ile desteklemeleri dinleyicileri heyecanlandırabilir ve sektörü daha anlaşılır hale getirmektedir. Sektörde yapılan doğru ve yanlışlar, olumlu ve olumsuz faktörler yani sektörde sağlam durabilmek adına verilen taktiklerin anlatılması dinleyiciler için çok büyük bir avantaj sağlar. Bu sene gerçekleşecek olan konferansa katılanlardan birinin de Kaspar Szymanski olması ayrı bir avantaj sayılabilir. Çünkü sektörde uzun zamandır çalışıyor olması sebebiyle, deneyimlerini paylaşması dinleyiciler açısından oldukça önemlidir. Zeo Agency tarafından organize edilen Digitalzone, dijital pazarlama ve SEO ilgileri için, uzman deneyimlerinin ve son gelişmelerin öğrenilmesi açısından önemli bir yer tutmaktadır.

 

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir