‘İyilik Kulübü’ Minik Dilekleri Gerçekleştirmeye Devam Ediyor!

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, hasta, savaş mağduru, öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuklarının dileklerini yerine getiren ‘İyilik Kulübü’ yeni bölümüyle 24 Aralık Pazar akşamı saat 23.30’da izleyici ile buluşacak.

 

Basın Bülteni 22 Aralık 2017

Türkiye’nin her yerinden, hasta, savaş mağduru, öksüz, yetim, ebeveynleri şehit veya gazi olmuş çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen ‘İyilik Kulübü’ TRT 1 ekranlarında yer almaya devam ediyor.

 

Yeni bölümünde 9 yaşındaki Mert Akdaş’ın dileklerinin ekrana yansıyacağı program, 24 Aralık Pazar akşamı saat 23.30’da TRT1’de izleyici ile buluşacak.

 

Mert’in Glikojen tip 1a tanısı için tedavisi devam ediyor. Bu hastalık sebebiyle Mert gece-gündüz karnından besleniyor.

 

Programın bu haftaki konuğu Mert’in İyilik Kulübü’nden dileği atlarla bir gün geçirmek, onları beslemek ve sevmek olacak.

 

Öncelikle At’la Terapi Merkezine gidecek olan Mert, orada ata binecek ve Pony atları besleyecek. Daha sonra Veliefendi Hipodromuna giderek, heyecanlı bir at yarışı karşılaşması izleyecek.

Ertesi gün Karacabey At Çiftliğine gidecek olan Mert, hem veteriner hekim eşliğinde çiftliği dolaşacak hem de merak ettiği soruların cevaplarını alacak. Taylara süt verip besleyecek olan Mert, farklı bir deneyim daha yaşayarak yavru bir atı muayene ederek kalp atışını dinleyecek.

 

Her aşaması uzmanların görüşü alınarak hazırlanan ‘İyilik Kulübü’ programı çocukların birden fazla hayalini gerçekleştiriyor. Yaşamak zorunda kaldıkları zorlukları unutturarak, hayatlarında fark yaratacak, belki yıllar sonra bile hatırlayacakları, mutlu olacakları bir gün geçirmeyi amaçlıyor. Bu sayede yaşadıkları travmaları daha kolay atlatmaları sağlanıyor.

 

Yönetmenliğini Emrah Tellioğlu’nun yaptığı, Işık Yönt ve Ömer Fırat Köker tarafından sunulan “İyilik Kulübü” 24 Aralık Pazar akşamı yeni bölümü ile saat 23.30’da TRT 1 ekranında olacak.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir