İnternet Kullanıcılarına Kritik Şifre Paylaşım Uyarısı!

İnternet kullanıcılarının wireless şifrelerini kimse ile paylaşmamaları konusunda çok ciddi uyarılar geldi.

Evlerinde internet bağlantısı olan kişiler bu bağlantılarını bir wireless şifresi ile koruma altına alıyorlar. Bu sayede yabancı kişiler internet bağlantısını görseler bile şifreyi bilmedikleri için giriş yapamıyorlar.

Evlerde kullanılan internet ve internet kafeler ile ilgili bir toplantı gerçekleştiren Manisa elektronik Teknisyenleri odası, toplantı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Açıklama, Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen’den geldi.

Wireless Şifrenizi Kimseyle Paylaşmayın

Üzen, internet kullanıcılarına çok önemli uyarılarda bulundu. İnternet için kullanılan Wireless şifresinin çok gizli olması gerektiğini belirten Üzen, asla internet şifresini başkalarıyla paylaşılmaması gerektiğinin altını çizdi.

İnternet şifresinin başkalarının eline geçmesi halinde istenmeyen durumlarla karşılaşılabileceğinin altını çizen Üzen, terör örgütünün son dönemlerde bu tür şifreleri çok kullandığını da ifade etti. internet üzerinden suç teşkil eden bir olay yaşandığı zaman suçlu olan kişinin direk internetin IP’sine sahip olan kişi olacağını söyleyen başkan, internet şifresini başkalarıyla paylaşan bir kişinin her an bir suç işlemiş durumuna düşülebileceğini üzerine basa basa tekrar etti.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir