Etiket "yapay zeka"

Apple Şirketinden Yapay Zekayla Sürülebilen Bir Araba

12 ay önce 0

Apple şirketinin yapay zeka şefi, şoförsüz olan araçlar ile ilgili ne kadar ilerleme kaydetmiş olduklarıyla alakalı bir sunum gerçekleştirdi.

Bu Yapay Zeka Korkunç Bir Derecede Gerçekçi Video Üretiyor

1 sene önce 0

Görüntü işlemcilerinin üretimi hususunda zirvede bulunmakta olan firma Nvida, geliştirmiş olduğu bir yapay zeka yazılımı ile beraber teknoloji dünyasını adeta yerinden oynatmış oldu.

Facebook’tan İntiharı Önleme Amacıyla Yapay Zeka

1 sene önce 0

Facebook platformunun yeni yapay zeka ile ilgili teknolojisi, intihar düşüncesinin belirtileri taşıyarak taşımadıklarını anlamak amacıyla bütün paylaşımları tarayacak.

Japonya İçerisinde Bir Yapay Zekanın Vatandaş Olduğu Açıklandı

1 sene önce 0

Japonya içerisinde Microsoft şirketinin katılımcılığı ile geliştirilmiş olan bir yapay zekanın yazılımı, bir tane şehrin resmi bir vatandaşı oldu.

Facebook’a Ait Yapay Zekadan Fotoğraf İle 3D Resim

1 sene önce 0

Facebook platformu, arkadaşlarınız ile etkileşime girebilmenizi sağlayacak değişik teknolojilere yatırım yapmakta.

Google’a Ait Olan Yapay Zeka Kendisini Çoğalttı

1 sene önce 0

Google şirketi, yapay zeka ve de makine öğrenimi programlarından AutoML, yapay zeka ile ilgili yazılımlarının kendilerine ait yapay zeka yazılımlarını üretebilmeleri amacıyla tasarlanmıştı, şimdi de insanlardan daha başarılı olan yazılımlar üretebilmekte.

Putin Yapay Zeka Konusunda ”Bizi Yiyebilirler” Uyarısını Yaptı

1 sene önce 0

Rusya'nın Devlet Başkanı görevindeki Vladmir Putin, Yandex şirketinin kurucularından biri olan Arkady Voloz ile gerçekleştirdiği bir basın toplantısı esnasında, yapay zekaların bizi yiyebilecekleri (?!) uyarılarında bulundu.

Yapay Zekanın 3. Dünya Savaşına Sebep Olabileceğini Açıkladı

1 sene önce 0

SpaceX ve de Tesla'nın kurucusu olan işadamlarından Elon Musk Yapay Zeka'nın Kuzey Kore ülkesinden çok daha büyük bir tehdit olarak ön plana çıktığını ve yapay zeka alanında yer alan liderliğin 3. Dünya Savaşı'na yol açabilecek olduğunu söyledi.

Yapay Zekanın Teknolojisi Vodafone’la Beraber İstanbul’un Trafiğinde

1 sene önce 0

Vodafone şirketi, kendi kendisini yönetebilmekte olan akıllı şebeke teknolojisini ilk kullanmaya başlayan operatör oldu.

Evlere Teker Teker Girmeye Başladılar

1 sene önce 0

İlk önce bu görüntülerin çocuklara hiç bir şekilde uygun olmadığını söylememizde yarar var.