Etiket "Elon Musk"

Elon Musk’tan Gelecekle Alakalı Tahminler

1 sene önce 0

Senelerdi hayata geçirmiş olduğu ve geçirmek amacıyla çalışmalara başlamış olduğu projelerle kamuoyunda bir ''dahi'' şeklinde anılan Elon Musk, gelecekle alakalı ilginç ve bazende çok ürkütücü olabilecek çeşitli tahminlerde bulundu.

Elon Musk’tan Roadster Modelindeki Arabayla Alakalı Açıklama Geldi

1 sene önce 0

Tesla şirketinin CEO’su olan Elon Musk, yeni tanıtmış olduğu, 0 - 100 kmnin arasına 1,9 saniyelik sürede çıkabilen elektrikli olan spor otomobil Roadster modelinin opsiyon paketleri ile uçan otomobile dönüştürülebilecek olduğunu açıkladı.

Dünya Üzerindeki En Büyük Bataryanın Faaliyetlerine Başladığı Açıklandı

1 sene önce 0

Tesla şirketinin tarafından üretimi yapılan dünya üzerindeki en büyük bataryası Avustralya içerisinde faaliyetlerine başlatıldı.

Elon Musk Robotların Geleceğinin Konusunda Çok Ürkütücü İfadeler Kullandı

1 sene önce 0

Robot teknolojileri ile ilgili Japonların ne kadar iyi bir durumda olduklarını tartışmaya hiç bir şekilde gerek yok, lakin Amerikada yer alan Boston Dynamics, geliştirmiş olduğu teknolojilerle isminden çok fazla söz ettirmekte.

Bitcoin’i de Elon Musk’un İcat Ettiğini İddia Etti

1 sene önce 0

Teknolojinin dünyası son seneler içerisinde kripto paraların, çok daha yeni bir devletler üstü ekonomi inşa etmiş olmasına sebep oldu.

Elon Musk Tesla Semi Kamyonu Hakkında Konuşma Yaptı

1 sene önce 0

Elon Musk, katılmış olduğu bir konferans içerisinde 16 Kasım tarihinde tanıtılacak olan Tesla Semi Kamyon ile ilgili bazı detayları paylaştı.

Bu Proje Sayesinde Dünya’daki Her Yere Roketle Seyahat Mümkün Olacak

1 sene önce 0

Ünlü girişimcilerden Elon Musk yine değişik bir proje ile karşımıza çıktı.

Tesla Şirketi AMD’ninde Desteğiyle Kendisine Ait Yapay Zeka Yongası Geliştirecek

1 sene önce 0

Tesla şirketinin kendi kendisine sürüş otomobilleri ile ilgili kendisine ait AI (yapay zeka) yongasını geliştirmek amacıyla AMD ile beraber çalışmaya başladığı bildirildi.

Yapay Zekanın 3. Dünya Savaşına Sebep Olabileceğini Açıkladı

1 sene önce 0

SpaceX ve de Tesla'nın kurucusu olan işadamlarından Elon Musk Yapay Zeka'nın Kuzey Kore ülkesinden çok daha büyük bir tehdit olarak ön plana çıktığını ve yapay zeka alanında yer alan liderliğin 3. Dünya Savaşı'na yol açabilecek olduğunu söyledi.

Elon Musk Dahil Olmak Üzere 116 Tane Uzmandan BM’ye Uyarı Yapıldı

1 sene önce 0

Arasında milyarder Elon Musk’ın da yer aldığı yapay zekanın liderleri Birleşmiş Milletlere birer mektup yazıp ''Savaş konusunda üçüncü devrim''in gelişmesinin bir an önce engellenmesi konusunda bir tedbir alma uyarılarında bulundu.