Etiket "BTK"

Yerli Olan Operatörlerin 5G İle Alakalı Toplandıkları Duyuruldu

2 ay önce 0

BTK ile birlikte üniversiteler ve de operatörler 5G isimli yeni teknolojisinin Ar-Ge ile testlerini yapmak amacıyla 5G Vadisi - Açık Test Sahasının Protokolünü resmen imzaladı.

BTK Başkanı Siber Saldırılarla Alakalı Açıklama Yaptı

2 ay önce 0

Bilgi Teknolojileri ile İletişim Kurumu (BTK)'nun Başkanı görevindeki Ömer Fatih Sayan, siber saldırı maksadıyla kullanılan 3.000 taneye yakın zararlı bağlantının tespit edilip altyapı seviyesindeyken erişimlerin engellenmiş olduğunu, oltalama maksatlı zararlı bağlantıların sayısında %354 oranında ve de bankacılık oltalama maksadındaki zararlı bağlantıların sayısında da %237 oranında artış yaşanmış olduğunu açıkladı.

BTK Telsiz Cihazlarını Toplatma Konusunda Karar Aldı

2 ay önce 0

Bilgi Teknolojileri ile İletişim Kurumun (BTK) tarafından çok güvensiz olduğu tespit edilmiş olan Heider markasına sahip Pro5 modeldeki alçak güçlü durumdaki telsiz (PMR 446) cihazının

Twitter, BTK’ya ziyarette bulundu

10 ay önce 0

Son dönemlerde bildiğiniz gibi sosyal medya konusunda ciddi erişim sıkıntıları yaşamıştık. Ayrıca başta Twitter ve Facebook olmak üzere Instagram ve YouTube gibi bir çok platform

BTK bünyesinde Beyaz Hacker Grubu kurulacak

10 ay önce 0

Türkiye’de bulunan resmi ve önemli sitelerin korunması için hazırlanan program kapsamında Türk Hacker Grubu oluşturulmasına karar verildiği açıklandı. Açıklama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan geldi.