Etiket "BTK"

WhatsApp Bütün Dünya’nın Genelinde Çökmüş Durumda

12 ay önce 0

WhatsApp uygulamasının bugün saat 21.00'den beri Dünya'nın genelinde Türkiye'de buna dahil olmak üzere pek çok ülkede çalışmamakta olduğuna yönelik bir rapor paylaşıldı.

Mavi Balina Oyunu Konusunda Moralleri Bozan Bir Haber Geldi

1 sene önce 0

BTK'nın Başkanı görevindeki Ömer Fatih Sayan, Mavi Balina isimli oyununun sabit bir site üstünden oynanmadığından dolayı tamamıyla engellenmesinin olanaklı olmadığını açıkladı.

Elektronik Haberleşme Konusunda Tüketici Hakları Kesinleşti

1 sene önce 0

BTK tarafından, elektronik haberleşme konusunda işletme yükümlülüklerini ve de tüketici haklarını belirlemekte olan Elektronik Haberleşme sektörüne yönelik Tüketici Hakları Yönetmeliği’ni paylaşıldı.

BTK Fidye Virüsü Konusunda Açıklama Yaptı

1 sene önce 0

BTK'dan, fidye virüsü şeklinde bilinen ve yeni tehdit olarak açıklanan Bad Rabbit hakkında bir duyuru geldi.

Yerli Olan Operatörlerin 5G İle Alakalı Toplandıkları Duyuruldu

1 sene önce 0

BTK ile birlikte üniversiteler ve de operatörler 5G isimli yeni teknolojisinin Ar-Ge ile testlerini yapmak amacıyla 5G Vadisi - Açık Test Sahasının Protokolünü resmen imzaladı.

BTK Başkanı Siber Saldırılarla Alakalı Açıklama Yaptı

1 sene önce 0

Bilgi Teknolojileri ile İletişim Kurumu (BTK)'nun Başkanı görevindeki Ömer Fatih Sayan, siber saldırı maksadıyla kullanılan 3.000 taneye yakın zararlı bağlantının tespit edilip altyapı seviyesindeyken erişimlerin engellenmiş olduğunu, oltalama maksatlı zararlı bağlantıların sayısında %354 oranında ve de bankacılık oltalama maksadındaki zararlı bağlantıların sayısında da %237 oranında artış yaşanmış olduğunu açıkladı.

BTK Telsiz Cihazlarını Toplatma Konusunda Karar Aldı

1 sene önce 0

Bilgi Teknolojileri ile İletişim Kurumun (BTK) tarafından çok güvensiz olduğu tespit edilmiş olan Heider markasına sahip Pro5 modeldeki alçak güçlü durumdaki telsiz (PMR 446) cihazının

Twitter, BTK’ya ziyarette bulundu

2 sene önce 0

Son dönemlerde bildiğiniz gibi sosyal medya konusunda ciddi erişim sıkıntıları yaşamıştık. Ayrıca başta Twitter ve Facebook olmak üzere Instagram ve YouTube gibi bir çok platform

BTK bünyesinde Beyaz Hacker Grubu kurulacak

2 sene önce 0

Türkiye’de bulunan resmi ve önemli sitelerin korunması için hazırlanan program kapsamında Türk Hacker Grubu oluşturulmasına karar verildiği açıklandı. Açıklama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan geldi.