Galatasaray Asamoah Konusunda Çok Israrcı

 

 

Galatasaray Spor Kulübü, sezonun başında transferini bitiremediği Gana asıllı sol beki devre arasında kadrosuna katmaya çalışıyor.

 

Devre arasına yaklaşılan bu günlerde transfer çalışmalarına devam etmekte bulunan Galatasaray’ın gündeminde yer alan isim bir defa daha Kwadwo Asamoah oldu.

 

Galatasaray’da Sportif Direktör görevindeki Cenk Ergün geçmiş olduğumuz günlerde gerçekleştirdiği açıklama içerisinde, yabancı kuralının değişme  konusundaki ihtimali nedeniyle devre arasında Asamoah’ı transfer edebilmelerinin olanaksız olduğunu  da açıklamıştı. Buna rağmen başkan görevindeki Dursun Özbek, teknik heyetinde bu takımda görmeyi istediği Gana asıllı oyuncu için bir talimat verdi. Juventus ile de pazarlık masasına oturmak için hazırlanan Galatasaray ekini, sözleşmesi sezon bittiğinde sona erecek olan başarılı  durumdaki sol bek için Torino’nun temsilcisine 1.5 milyon euro tutarında bir ödeme önerecek.

 

Asamoah sezon başladığı zaman şu andaki kulübüne Sarı Kırmızılı ekipte forma giymeyi istediğini  açık bir şekilde iletmiş, lakin Juventus ise transferin son gününe gelindiğinde Asamoah’ın kadro içerisinde kalmasına karar vermiş idi.

 

Teknik direktör  görevindeki Igor Tudor ise devre arasında takviye gerçekleştirilecek ilk bölge şeklinde sol beki belirledi. Hırvat asıllı teknik adam, genel olarak Linnes ve de Latovlevici’yi kullanmakta olduğu bu mevkide bazı zamanlarda Denayer’i de oynatmak mecburiyetinde kalmıştı.

 

Bahis siteleri  Juventus içerisinde 6. sezonunu geçirmekte olan Kwadwo Asamoah, 12 haftası arkada kalan Serie A kapsamında 5  tane maçta forma giyerek 1 asist gerçekleştirdi. Şampiyonlar Ligi’nin kadrosunda da bulunan Gana asıllı oyuncu, Avrupa maçları içerisinde şu zamana kadar hiç zaman almadı.

 

kaynak :  Piabet

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir