E-Fatura ile Sorunsuz ve Hızlı Entegrasyon

 

e-fatura, operasyonel sürecin yönetiminde ve bu sürecin profesyonel bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır. e-fatura, an itibarıyla firmalar tarafından en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır.

e-Fatura Süreçleri Nasıl İşlemektedir?

e-Fatura oluşturma işlemi dijital ortamda sağlanarak daha sonra oluşturulan bu faturadan imza onayı almak gerekmektedir. Tüzel kişiler için bu onay işlemi mühür ile yapılırken, gerçek kişiler için e-imza olarak karşımıza çıkmaktadır.

e-Fatura kesildikten sonra elektronik ortamda faturaların iletimi gönderici birim aracılığıyla GİB merkeze iletiliyor ve son olarak faturanın alıcı tarafından teslim alınması ile birlikte süreç tamamlanmış oluyor.

Özel entegratör ile e-Fatura’ya Geçiş Nasıl Yapılmaktadır.

e-Fatura uygulamasına geçiş yapmak istiyorsanız, KamuSM’den internet ortamında mali mühür başvurusu yapmanız gerekiyor. (www.kamusm.gov.tr).

Hangi e-Dönüşüm çözümü kullanılacaksa özel entegratörle o ürün bazında sözleşme imzalarsınız. Mali mühür firmanıza fiziksel olarak ulaştığında e-Fatura için www.efatura.gov.tr adresinden e-Fatura başvurusunda bulunabilir, sisteme kayıt yaptırabilirsiniz.

Sorunsuz bir süreç için e-Fatura uygulaması kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Fatura düzenlemelerinde yaşadığınız aksaklıklar bu uygulama ile birlikte kusursuz bir hal alırken Fatura’larınıza istediğiniz yerden erişim sağlayabilecek, gerektiğinde düzenlemelerinizi yapabilecek ve tüm bunları dijital ortam güvencesi ile sorunsuz bir hale getirebileceksiniz.

Neden e-Fatura’ya Geçmeliyim?

Faturalama maliyetiniz düşer, paranız cebinizde kalır; E-fatura sayesinde maliyet avantajı sağlarken aynı zamanda operasyonel yükünüzü de azaltmış olursunuz. Kağıt, mürekkep, zarf, postalama, arşivleme, mutabakat gibi masraflarınız ortadan kalkar. Birim başı ortalama 6 TL olan kağıt fatura maliyetlerinden kurtulur ve faturalarınızı daha hızlı hazırlayabilirsiniz.

Tahsilatlarınız hızlanır, nakit akışınızı kontrol altına alırsınız; Müşterilerinize faturalarınızı anında ulaştırabilirsiniz.

Fatura yığınlarının arasında kaybolmaktan kurtulursunuz; Ayrıca, fatura saklamanın getirdiği iş yükü ve maliyetten de kurtulursunuz.

Muhasebecinizle çalışmanız kolaylaşır, evrakların arasında debelenmek zorunda kalmaz ve kağıt tüketimi gerektirmediğinden doğayı korumuş olursunuz.
Tüm sorularınız için Digital Planet Müşteri Destek Servisi ile htttp://www.digitalplanet.com.tr/tr/call üzerinden iletişime geçebilir ya da 444 9 328 numarasından Destek Hattına ulaşabilirsiniz. e-Fatura hakkında ayrıntılı bilgi ve hızlı teklif almak için Digital Planet e-Fatura sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir