Dell 8K Çözünürlüğe Sahip Monitörünü Satışa Çıkarıyor

Teknolojinin en aktif isimleri arasında olan Dell 8K monitör ile hatırınızda olan görüntü deneyimini değiştirmeyi amaçlıyor. Henüz 4K teknolojisine yeni adapte olmaya çalışmamıza karşılık artık teknolojinin her gün geliştiği bir dönemde yaşıyoruz.

Artık televizyon ve monitör gibi görüntü birimlerinin gerçekten geleceği yansıttığını söylemek mümkün olmaya başladı. Zira 2K monitörler hemen herkesin evine girmeye başlamışken TV seçimlerinde ise 4K görüntü sıradanlaşıyor. Bu durumu CES 2017 fuarında bir adım ileriye taşımaya odaklanan Dell 8K çözünürlüğüyle yeni monitörünü bizlere sundu.

Mevcut monitörlerle kıyasladığımızda müthiş bir görünümü evlerimize getireceğinden şüphemiz yok. Öyle ki Full HD olarak kabul edilen çözünürlüğün 16 misli daha fazla çözünürlüğe sahip.

Aynı zamanda standart olarak çözünürlük haricinde diğer donanımları es geçilmemiş. USB 3.0 bağlantı noktasına sahip olan bu monitörün renk skalası milyonu aşarak 1.06 milyar olarak belirtiliyor. En net görüntüyü alabileceğiniz monitörlerden birisi olacağından şüphe yok.

7680*4320 piksel çözünürlük derecesine sahip olan cihazın kontrast ölçütü ise 1:300:1 olarak alternatiflerinin çok önünde. Standart düz monitörlere kıyasla görünüm açısını elverişli hale getiren teknolojiyle üretilen Dell 8K monitörü 180 derecelik bir görüş açısını mümkün hale getiriyor.

Diğer özelliklerine baktığımızda ise 400nit parlaklığın yanında 280ppi yoğunluk göze çarpıyor. Şu sıralar teknolojik anlamda monitör sektörünün en iyi tercihleri arasına girebilir. Bunu özelliklerinin yanı sıra Dell 8K monitör fiyatları olarak açıklanan meblağlarla başarması da mümkün. 32” Dell 8K monitör fiyatı 5.000 $ olarak belirtildi. Yani Türk lirası ile alındığında karşımıza 18.000 TL civarında bir tutarla karşılaşıyoruz.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir