Akıllı Prezervatif Ürettiklerini Duyurdular

Bir tane ingiliz firması, cinsel ilişki esnasında ne kadar kalori harcanmakta olduğunu, cinsel yol ile bulaşan enfeksiyonları ve de yakılmakta olan kaloriyi ölçmek amacıyla ”akıllı prezervatif” geliştirmiş olduğunu açıkladı.

Ocak 2018 yılında 59.99 Euro’luk bir fiyatla satışa sunulacak olan cihaz yatak odasının ilk giyilebilir teknoloji ürünü olarak öne çıkıyor. I.Con adı verilen cihaz cinsel ilişki sırasında topladığı verileri diğer insanların verileriyle karşılaştırabilme imkanı da sunuyor.

Cihazın su geçirmez ve oldukça esnek bir yapısı olduğu belirtilirken, maksimum konfor sağladığı vurgulandı. Diğer yandan cihazın klasik bir prezervatifin temel hedefini gerçekleştiremediğini de belirtmekte fayda var. Yani yaklaşık 60 Euro fiyatla alınabilecek cihaz cinsel ilişki sırasında bir koruma sağlamıyor.

 

Bununla birlikte, herhangi bir akıllı cihazda olduğu gibi akıllı prezervatifler de olası hack saldırılarına gayet açık bir konumda bulunuyor. Mahrumiyete özgü verilen en önemli tanıkları olacak olan bu cihaz bu anlamda oldukça büyük bir tehdidi de beraberinde getiriyor. Öte yandan ABD’deki güvenlik araştırmacıları bu tip seks oyuncaklarının kolayca hacklenebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

E-mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir